روش اجرای آسفالت سرد و اسفالتکاری

روش اجرای آسفالت سرد یکی از روش‌های مدرن و پیشرفته برای ساخت و نصب روسازی‌ هاست که در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

آسفالت سرد در مقایسه با روش‌های سنتی ساخت آسفالتکاری ، دارای مزایای زیادی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود.

روش اجرای آسفالت سرد

آسفالت سرد به این معنی است که در این روش از دمای محیط برای نصب آسفالت استفاده می‌شود و نیازی به گرم کردن آسفالت و تجهیزات مربوطه نیست .

در این روش ، از یک ماده چسبنده به نام امولسیون برای چسباندن آسفالت به سطح جاده استفاده می‌شود . امولسیون به‌صورت مایعی تهیه می‌شود و در روی سطح جاده پخش می‌شود .

سپس آسفالت سرد به صورت خاکستری روی امولسیون پخش می‌شود و با استفاده از ماشین آسفالت سرد ، فشار داده می‌شود تا با سطح جاده تراکم شود . در نهایت ، با استفاده از غلطک ، سطح جاده به صورت مسطح و مرتب شده و آماده استفاده می‌شود.

به علت اینکه در این روش از دمای محیط برای نصب آسفالت استفاده می‌شود ، نیازی به گرم کردن آسفالت و تجهیزات مربوطه نیست. همین موضوع باعث می‌شود که مصرف انرژی در اجرای آسفالت سرد کمتر از روش‌های سنتی باشد . همچنین ، در این روش ، به‌صورت مستقیم می‌توان آسفالت را روی سطح جاده پخش کرد و نیازی به استفاده از تجهیزات برای حمل و نقل آسفالت نیست.

این موضوع باعث می‌شود که زمان اجرای پروژه کوتاه شود و هزینه‌های پروژه کاهش یابد.

روش اجرای آسفالت سرد در مقایسه با روش‌های سنتی ، بسیار آسانتر و دارای عمر زیادتری است و به دلیل استفاده از امولسیون به‌صورت میانی برای چسباندن آسفالت به سطح جاده ، مقاومت بیشتری نسبت به روش‌های سنتی آسفالت دارد.

همچنین، در این روش ، از آسفالت بازیافتی یا تراشه آسفالت استفاده می‌شود که باعث کاهش آلایندگی هوا می‌شود.

با توجه به مزایای ذکر شده، روش اجرای آسفالت سرد در ساخت و نصب روسازی‌ها به عنوان یک روش پیشرفته و مدرن، به‌طور گسترده در پروژه‌های ساخت و نصب روسازی به کار گرفته می‌شود.

 

اسفالتکاری در تهران با اسفالت سرد

روش اجرای آسفالت سرد / اسفالتکاری با استفاده از اسفالت سرد یکی از روش‌های نوین و مقرون به صرفه در تهیه و اجرای آسفالت در شهرهای پرجمعیت مانند تهران است.

با توجه به اینکه تولید اسفالت سرد در ایران به صورت داخلی انجام می‌شود، استفاده از این نوع اسفالت در تهران باعث کاهش وابستگی به اجرای اسفالت گرم خواهد شد.

از زیت های مهم آسفالت سرد این است که با دمای کمتری در مقایسه با اسفالت گرم تولید می‌شود. این در حالی است که در اسفالت گرم ، به دلیل استفاده از دمای بالاتر ، احتمال ایجاد آلاینده‌های مضر بیشتر است.

همچنین ، استفاده از اسفالت سرد در اجرای پروژه‌ها ، سبب کاهش مصرف سوخت و انرژی خواهد شد که در نتیجه آن ، به کاهش آلودگی محیط زیست کمک می‌کند.

در تهران ، شرکت‌هایی فعال در زمینه تهیه و تولید اسفالت سرد وجود دارند که این شرکت‌ها، اسفالت سرد را با استفاده از فناوری‌های نوین تولید کرده و به پروژه‌های ساختمانی و عمرانی تهران تامین می‌کنند.

به علاوه، اسفالت سرد به دلیل خصوصیات فنی و اقتصادی خود ، در ساختمان‌های بلند ، پل‌ها ، بزرگراه‌ها ، فرودگاه‌ها و باند‌های فرودگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

در نتیجه ، با استفاده از اسفالت سرد در پروژه‌های زیربنایی تهران، علاوه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت اجرای پروژه ، می‌توان به کاهش آلودگی هوا و بهبود کیفیت محیط زیست کمک کرد.

با توجه به مزایای بسیاری که استفاده از اسفالت سرد در تهران دارد، به نظر می‌رسد که باید در پروژه‌های زیربنایی و ساختمانی تهران، این نوع از اسفالت مورد استفاده قرار گیرد و از نظر اقتصادی و محیط زیستی، به بهبود شرایط شهر کمک کند.

 

قیمت آسفالت سرد در شرکت شهر آسفالت

آسفالت سرد یکی از انواع آسفالت است که برای پوشش دادن به سطح جاده ها و خیابان ها استفاده می شود . این نوع آسفالت با استفاده از مواد شیمیایی خاص به دمای پایین تر از آسفالت گرم معمولی رسیده و از این رو با نام آسفالت سرد شناخته می شود.

شرکت شهر آسفالت یکی از شرکت های پیشرو در تولید و عرضه انواع آسفالت است. این شرکت با توجه به تحقیقات و بررسی های علمی و فنی، به تولید و عرضه آسفالت سرد نیز پرداخته است. قیمت آسفالت سرد در شرکت شهر آسفالت بستگی به عوامل مختلفی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

1. میزان تولید
یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت آسفالت سرد، میزان تولید است. با افزایش میزان تولید، قیمت هر تن از آسفالت سرد کاهش می یابد و با کاهش میزان تولید، قیمت هر تن افزایش می یابد.

2. نوع مواد اولیه
نوع مواد اولیه مورد استفاده در تولید آسفالت سرد نیز بر قیمت آن تأثیر می گذارد. اگر مواد اولیه با کیفیت و با قیمت بالا استفاده شود، قیمت آسفالت سرد نیز بالا خواهد بود. اما اگر مواد اولیه با کیفیت پایین و با قیمت مناسب تر استفاده شود، قیمت آسفالت سرد نیز کاهش خواهد یافت.

3. میزان رقابت در بازار
میزان رقابت در بازار نیز به عنوان یکی از عوامل تعیین کننده قیمت آسفالت سرد محسوب می شود. اگر در بازار رقبای زیادی برای فروش آسفالت سرد وجود داشته باشد، قیمت آن کاهش خواهد یافت ولی اگر رقابت در بازار کم باشد، قیمت آسفالت سرد نیز بالا خواهد رفت.

4. هزینه های تولید
هزینه های تولید نیز به عنوان یکی از عوامل مهمی که در تعیین قیمت آسفالت سرد تأثیر می گذارد، محسوب می شود. هزینه های تولید شامل هزینه های نیروی انسانی، مواد اولیه، اجاره ماشین آلات و … می باشد. با افزایش هزینه های تولید، قیمت آسفالت سرد نیز افزایش می یابد.

در نهایت، قیمت آسفالت سرد در شرکت شهر آسفالت با توجه به عوامل فوق و با توجه به بازار، تعیین می شود. به همین دلیل، می توان گفت که قیمت آسفالت سرد در شرکت شهر آسفالت متغیر است و همیشه باید با توجه به شرایط فعلی بازار بررسی شود.

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوی محافظت شده هست !!
پیمایش به بالا
ارتباط با ما